Praktické informace

Praktické info k terapii

Zde bych ráda zodpověděla ty nejčastější dotazy všech, kteří se chystají k nám do tmy:

1. Vlez do tmy:

Do všech prostor se vstupuje (odpoledne) a vystupuje (dopoledne) v pondělí. Pokud přijedete vlastním autem máte možnost parkovat ve dvoře. Teoretické instrukce ke tmě dostanete před vstupem. Je dobré vidět místo pobytu předem a za plného světla. Zavedu vás do prostoru a vy si sami zhasnete dle potřeby.

2. Průběh pobytu ve tmě:

Po zabydlení ve tmě jde většina lidí spát a spí - v kuse nebo s přestávkami - někdy až do druhého dne večer. V úterý za Vámi přijdu později než obvykle, spíše tedy s večeří, než obědem (stávalo se, že jsem lidi vzbudila, když jsem přišla třeba v 17 hodin!) Velmi doporučuju nenutit se do ničeho a lenošit tolik dní, kolik potřebujete! (běžně se pospává a dohání deficit spánku cca 3 dny).

První noc, (nebo první prospaný den:) se většině lidí zdají silné archetypální sny. Nejčastější je ale první noc sen, ve kterém se cítí zklamaní nebo podvedení,protože šli přeci do tmy a místo toho vidí stále světlo i přesto, že mají na očích klapky. Jiní ve snu vidí ve tmě a taktéž se cítí podvedení,protože podvědomě jsou nachystaní vidět pouze tmu :) Většina lidí mi říká, že se ve snu těší až přijdu, aby si mohli stěžovat, že je SVĚTLO! :)

Zhruba 3.den začíná u většiny lidí vizuální efekty, nejčastěji chaotické nezastavitelné světélkování všude kolem, stejně s otevřenýma jako i se zavřenýma očima. Tyto ohňostroje často ze dne na den sílí, někomu se vyvinou až v silné halucinování, nebo v krásné psychedelické mandaly.

Třetí den jste už dokonale vyspaní a odpočatí a radostně se vrháte do práce na sobě, která se každým dnem, stráveným ve tmě, stupňuje!

Co přesně dělá cca 90% lidí ve tmě?

 • nejprve začnou pozorovat všechny ty hlasy v sobě, hlas Mysli, hlas Ega, hlas Srdce a hlas Duše. Jejich monology, dialogy, spory a nápady se začnou ukazovat jako obrazy na černém plátně. Tma vše vytahuje a zhmotňuje. Začnou si uvědomovat i toho, kdo tyto hlasy pozoruje, tedy jakési věčné Vědomí, Pozorovatele. Dávám lidem úkol zmapovat si své nitro - rozpoznat navždy tyto hlasy jeden od druhého, zjistit kdo z nich hovoří nejhlučněji, kdo z nich vládne těm ostatním, který ovládá i nás... Který z nich poslechneme když se o něčem rozhodujeme?

 • lidé si začnou uvědomovat co v životě dělají, s kým a jak žijí, versus jak vždycky chtěli žít, s kým a jaký život. Začne jim docházet, že jsou to právě oni, kdo by měl režírovat svůj vlastní život a určovat mu směr. Že neexistuje žádná omluvitelná výmluva proč děláme co nás nebaví, místo toho, co skutečně chceme. V tomto momentě radím lidem vysledovat jaké systémy víry nám BRÁNÍ být sami sebou. Následuje rituální vracení systémů víry, které nás blokují, těm, od kterých jsme je převzali (např. rodiče, bývalí partneři, guruové apod.) Proces osvobození, vyčištění svého vnitřního skladiště nepotřebných, převzatých postojů a názorů. Přeprogramování. Konstruktivní vytvoření si svých vlastních systémů víry. Dovolení si všeho toho, co jsme si doposud nedovolili.

 • velmi často se tam spustí samovolný proud inspirace k novému nebo stávajícímu byznysu, včetně detailů JAK to uskutečnit, koho oslovit, atd.

 • ve tmě je možné vysledovat retrospekci Vašich vzpomínek: nejprve se ¨Vám honí hlavou nedávné vzpomínky, postupně se týkají stále starších věcí, např. vybavují se Vám detaily naprosto zapomenutých dějů z dětství, (není vyjímkou ani to, že si dotyčný nepamatuje na nic z dětství a ve tmě se mu vše začne přesně vybavovat!). Přímo úměrně délce pobytu ve tmě se vzpomínky posouvají skrze porod k prenatálu, do Barda a naposledy až do minulých životů. V této fázi vybavování si je možné jednak odpustit všem, s kým máte něco nedořešené, nebo podívat se na motivy své duše inkarnovat se právě na planetu Zemi před narozením. Je možné podívat se na svůj úkol, dharmu, se kterou přicházíte a kterou máte naplnit tím, že "JSTE přesně tím, KÝM JSTE".

 • ve tmě často začnou chodit duše blízkých zemřelých, kteří s Vámi nemají něco uzavřeného. Není třeba se jich bát, je to jedinečná šance tyto vztahy dočistit a tyto duše nechat odejít! Kromě duší je možné vnímat tam i různé další entity (ať už z nižšího nebo vyššího astrálu - např.Anděly, nebo mimozemské bytosti).

 • KRIZE přichází kolem 5. dne. Mnoho lidí mi oznámí, že už to pro ně nemá cenu. Že jim už tma dala vše, co mohla. Tehdy je to pouze převlečené Ego, které se teď už vážně začíná nudit nebo bát, co vše by tma mohla z Vás "vytáhnout na světlo" :) Ego tuší velké věci a bojí se jich. Největší dary tedy přicházejí většinou 6. a 7. den, těsně po tom, co překonáte krizi Ega a neodejdete předčasně. Tyto dary se většinou týkají odkrytí nějakého velmi hluboko ukrytého "pokladu", např. vhledu do minulých životů i s pochopením, jak tato zkušenost ovlivnila Vaše dnešní chování, strachy, bloky, fóbie... Ne vždy je to příjemné poznání, o to víc je však osvobozující! :) Často je to průlom k doposud skrytým informacím, ke kterým jste se snažili dostat - často neúspěšně nebo částečně úspěšně - skrze metody jako kineziologie, rodinné konstelace, regrese, apod.

3. Jídlo, konzultace:

Jednou denně, záměrně nepravidelně (abyste si dle mého příchodu neodvozovali čas) avšak spíše odpoledne, přicházím s jedním teplým jídlem (oběd), miskou salátu či polévkou (večeře), a ovocem (snídaně na druhý den). Někdy přidám jako bonus domácí koláč. Při vstupní konzultaci mi prozradíte, co nemáte rádi a co nesmíte jíst (např. alergeny apod.) V kuchyňce je velký výběr čajů, káva i caro, smetánky do kávy, apod. V prostoru je lednička, takže je možné v ní uchovávat své vlastní jídlo. Někdo si do tmy veze jogurty, smetanu do kávy nebo vlastní sýry apod. Čaje si můžete vařit sami, nebo dle domluvy dám do termosky.

Ve tmě je varná konvice i lednička.  

Co si můžete přivézt s sebou k jídlu Vy sami? Protože lidé často prospí celá dopoledne, nenosím vydatné snídaně. Většinou je na snídani jen kus ovoce nebo buchty, pokud jste však zvyklí snídat nějaké musli nebo kaše, vezměte si je s sebou. Pokud chcete mít stále nějakou jistotu v podobě drobných mlsů, přibalte si oříšky, sušené ovoce, semínka, nebo musli tyčinky. Nezapomeňte na sladkosti "pro Ego", jak tomu říkám já. Kdo je ortodoxní čajař, přivezte si své oblíbené sypané čaje, - ve tmě chutnají stonásobně lépe! :) vyznavači nějakého speciálního druhu kávy, - vezměte si jej, ve tmě je pouze rozpustná. Můžete si přivézt své domácí džemy a med, kdo je používá. 

Je možné dát si odlehčovací den nebo půst a požádat mě (den předem!) abych zítra nenosila jídlo, případně přinesla jen ovoce a zeleninu.

Když přijdu, můžu Vám dát sušit vlhký ručník ven, uklidím v kuchyňce i koupelně, a zeptám se, zda něco nepotřebujete.

Konzultace: Pokud to není nutné, (nedostali jste se do slepé uličky při pobytu ve tmě, nezvažujete předčasný odchod nebo netrpíte nějakými procesy, které si nedokážete bez cizí pomoci vysvětlit a poradit si s nimi) nerozptylujte svůj pobyt ve tmě zbytečně dlouhým rozhovorem se mnou. Mám zkušenost, že lidé zneužívali možnost "rozptýlit se" jednou denně ve své sociální a senzorické deprivaci. Každý den si se mnou chtěli povídat třeba i 3 hodiny ! a do úplných podrobností mi vyprávěli celý svůj životní příběh a historii všech svých předků atd. Přátelé, není to nutné, ba naopak: je to kontraproduktivní!  Konzultacím proto dávám časový rámec.

V některých místech, kde se provozuje terapie tmou, facilitátor (poskytovatel tmy) s klientem vůbec nemluví. Pouze mu škvírkou ve dveřích položí tiše jídlo a zase odejde, jak tomu vždy bylo v tradici budhistických mnichů v Tibetu a jinde na světě. Díky tomu je zajištěno, že terapeutem je tu skutečně samotná TMA.

Děkuji za pochopení podstaty terapie TMOU! :)

4. Výlez ze tmy:

Jak už bylo řečeno, výlez je běžně v pondělí dopoledne. (počítejte tedy s tím, že ještě celé pondělí budete nepoužitelní! - pokud jste autem, neplánujte, že pojedete hned domů! Je třeba se nejdříve dost "rozkoukat". Vezměte si s sebou i tmavé brýle.)

Vnitřně se připravte na zkušenost podobnou porodu. Vyjdete z nekonečného Jsoucna času kairós, z lůna měkké nekonečné Matky temnoty do agresivního světla, kde vše má konkrétní tvary a kde běží neúprosně chronologický čas. V pondělí ráno Vám přijdu oznámit výstup ze tmy a otevřu vstupní dveře pro vstup denního světla. Doporučuji chvíli posedět před vstupními dveřmi. Pokud se Vám udělá nevolno, je možné vrátit se ještě na chvíli zpět do "lůna tmy" a nabrat novou sílu na výlez. Když jste na světlo přivyklí a připravení vyjít ven, jdete do přírody, která je zde v okolí krásná. Někteří lidé se ten den ještě toulají po okolních lesích....

Co s sebou:

 • Přezůvky (přezůvky tu jsou, ale nemusí to být vaše velikost :) v části je koberec, v části lino.
 • Pohodlný oděv i svetřík, kdyby vám bylo chladněji.
 • Pohodlné pyžamo nebo teplákovou soupravu.
 • Své hygienické potřeby
 • Pásku na oči (třeba z letadla nebo jemný šátek) - je tu i erární páska na oči (pouze pro moment, kdy k vám vcházím na konzultaci a mohlo by vejít trochu světla - nebudete je potřebovat během celého pobytu, máme tu tmu! :)
 • Špunty do uší (nejsou nutné, ale můžou se hodit)
 • Sladkosti pro Ego, které máte rádi a jídlo nad rámec jídla, které Vám nosíme 1 x denně.
 • Své osobní silové předměty a amulety.
 • Pokud chcete, hudební nástroje 
 • Něco na zápisky nebo kreslení, pouze pokud chcete.
 • Je povolen MP3 player s hudbou, pouze však pokud nesvítí, nebo použijete pásku na oči.
 • Je možné použít diktafon na osobní záznamy (nesmí však svítit, nebo ho použijte s páskou na očích).
 • Své individuální potřeby jako léky, vitamíny, speciální jídlo, potravinové doplňky

Nenoste si s sebou věci, které se lehce ztratí, zapadnou za postel, atd. Drobnosti mějte v mošničkách, které můžete vložit pod polštář, nebo ošatkách - jsou zde (např.drahé kameny a silové předměty), dále pozor na předměty ze skla nebo materiálů, které můžete ve tmě rozbít a zranit se. Pokud máte s sebou mladý ječmen, připravujte si ho se zvýšenou pozorností pouze ve dřezu! (abych nemusela drbat stěny od zeleně!) Prosím, nevozit s sebou různé deky z ovčích a jiných chlupů, či peří, ze kterých lítají chuchvalce.